В Італії з курорту евакуювали 75 людей через загрозу обвалу льодовика на Монблані. На півночі Канади зникли льодовикові шапки, які утворилися п'ять тисяч років тому. Вчені кажуть, цього не мало статися ще як мінімум два роки.

 

Через небезпеку обвалу танучого льодовика з італійської сторони масиву Монблан влада курортного міста Курмайор розпорядилася про евакуацію туристів і місцевих мешканців, повідомляяє агентство ANSA

"Сценарій, передбачений у разі обвалення частини льодовика Планпінцо, включає часткове ураження міста. Евакуація була терміновою і не могла бути відкладена" - заявив мер Курмайора Стефано Місерокчі під час пресконференції, присвяченої надзвичайній ситуації у Валь-Ферре.

"Загалом, - додав він, - евакуйовано 75 людей, у тому числі 15 місцевих мешканців. Йдеться про надзвичайний рівень загрози в найближчі 72 години".

Загалом були евакуйовані гості та мешканці близько 30 будинків.

Наразі йдеться про загрозу обвалу шматка льодовика розміром 500 тисяч кубічних метрів, що можна порівняти з розміром Міланського собору.

Перше попередження щодо льодовика було оголошене 24 вересня 2019 року, коли через загрозу обвалу 250 тисяч кубічних метрів льоду тимчасово закрили небезпечну ділянку.

Відтоді були запроваджені заходи з моніторингу льодовиків.

Зазначається, що на рух льодовикової маси впливають "аномальні температурні тенденції", зокрема, починаючи з 6 серпня очікується зростання температури повітря після кількох прохолодних днів.

 

На півночі Канади зникли льодовикові шапки, які утворилися п'ять тисяч років тому. Вчені кажуть, цього не мало статися ще як мінімум два роки.

Супутникові знімки арктичної зони Канади, де були льодовики, опублікувало NASA.

 

 

"Я не можу сказати, що я дуже здивований, я знав, що вони тануть. Але це відбулося дійсно швидко", - зазначив Марк Серрезе, директор Національного центру збору даних щодо снігу та льоду, передає CNN-

Раніше вчені допускали, що ці льодовикові шапки мають розтанути у 2022 році.

Льодовикові шапки - це покривні льодовики. Вони були розташовані на плато Хазен на північному сході острова Елсмір в Канаді.

Згідно з даними спостережень за цими льодовиками, у 1959 році площа більшої з шапок становила майже 5 кв. км, а меншої - 1,6 кв. км. З того часу вони почали танути. Цей процес пришвидшився після 2015 року, коли різко зросла середня температура.