У порту "Південний", що в Одеській області, на причалах зберігають 9,6 тис. тонн аміачної селітри, підтвердили в адміністрації порту.

 

Водночас там категорично відкинули повідомлення про буцімто небезпечні умови її зберігання.

Там пояснюють, що селітра зберігається у великих пакетах, що "гарантує дотримання усіх технологічних вимог".

"Після трагічного вибуху у Бейруті в засобах масової інформації з'явилися припущення, що на одному з причалів порту "Південний" просто неба зберігається 10 тис. тонн аміачної селітри. Адміністрація морського порту "Південний" офіційно спростовує цю інформацію як таку, що не відповідає дійсності", - йдеться у повідомленні порту,

Там пояснюють, що небезпеку становить перевалка такого вантажу "навалом", але запевняють, що не користуються таким способом.

 

 

До вибуху в Бейруті призвело неналежне зберігання 2,7 тис. тонн аміачної селітри, яку 6 років зберігали на складі у порту.

Аміачна селітра є надзвичайно пожежонебезпечною. В Україні діє спеціальний наказ Держкомітету з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду щодо правил переробки та зберігання селітри.

В українських нормах вказано, що аміачна селітра у разі нагрівання до 210 градусів через окисно-відновні процеси може загорітись.

А якщо її нагрівати у замкненому просторі, коли немає вільного видалення продуктів термічного розкладання, селітра може вибухнути.

Також, як наголошують у правилах, аміачна селітра може вибухнути від сильного удару, у тому числі ударів вибухової хвилі, а також детонувати внаслідок впливу високої температури в умовах пожежі.

Аміачна селітра, яка зберігається на відкритих майданчиках, практично не здатна вибухати, а може тільки горіти.

Але під час тривалого зберігання чутливість її до вибуху підвищується. При цьому гарантійний строк зберігання аміачної селітри зараз в Україні складає всього 6 місяців.

 

 

Раніше стало відомо, що у Миколаївському морському порту майже рік зберігались понад три тисячі тонн конфіскованої аміачної селітри.

Зараз, як заявила ВВС News Україна пресслужба Миколаївського порту, товар прибрали й він не становить жодної небезпеки для людей та міста.