Український прем'єр-міністр Денис Шмигаль допускає можливість поставок прісної води з материкової частини України в анексований Крим у разі, як він висловився, гуманітарної катастрофи на півострові. Про це Шмигаль сказав в інтерв'ю Радіо Свобода.

«У разі необхідності забезпечити людей водою, якщо гуманітарна катастрофа, звичайно, Україна будь-де в Криму чи десь в іншому місці, буде забезпечувати українців водою і всім необхідним, медикаментами, їжею і так далі», - сказав Шмигаль у «Суботньому інтерв'ю».

При цьому він сказав, що Україна не буде постачати воду «окупантам, окупаційним військам, для потреб військових баз».

«Це неможливо», - наголосив Шмигаль.

Він також зазначив, що на даний момент технічно неможливо постачати дніпровську воду до Криму.

«Кримський канал перекритий, і вже не одне розслідування журналісти зробили, що неможливо сьогодні поставити воду в Крим по наявній інфраструктурі, необхідно вкладати кошти, ремонтувати цю інфраструктуру», - сказав прем'єр-міністр України.

 

11 червня на пресконференції в Києві прем'єр-міністр України Денис Шмигаль сказав, що питання про відновлення поставок дніпровської води в Крим в українській повістці немає. До цього 5 березня Денис Шмигаль під час ток-шоу «Право на владу» стверджував, що його Кабмін «не перекриє воду для українців в Криму» і заявив, що неподання води «призведе до гуманітарної катастрофи».

Пізніше він написав у фейсбуці, що українська влада не може подавати воду в Крим до деокупації півострова, тому що «неможливо з технічних причин поділити воду, яка піде людям і воду, яка піде на військові бази».

Підконтрольний Росії голова Криму Сергій Аксьонов стверджував, що 2020 рік став найбільш посушливим за 150 років спостережень. У травні наповнюваність водосховищ Криму знизилася на 7,1 млн кубометрів, визнали в кримському Держкомводогоспі.

 

Нагадаємо, питання постачання води в Крим не зникає з повістки денної "Слуг народу":

Голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія в лютому заявив про можлтвість  пустити воду в анексований Крим в обмін на поступки з боку президента РФ Володимира Путіна по Донбасу.

Арахамія зазначив, в Криму, так чи інакше, водою будуть користуватись громадяни України.

"Якщо дати воду в Крим, але мати велику якусь перевагу в перемовинах по Донбасу, моя особиста позиція, що буду це вважати достатнім компромісом. Я б на таке пішов, тому що в Криму, так чи інакше, водою будуть користуватись громадяни України", - зазначив він.

Народний депутат від "Слуги народу",  Юрій Арістов повідомив про ідею заробляти, продаючи воду до Криму.

Народний депутат Юрій Камельчук, який пройшов у Верховну Раду по 124 округу Львівщини від партії «Слуга народу», також підтримує ідею відновлення водопостачання на територію анексованого Росією Криму.

Як він сказав в ефірі ток-шоу «Підсумки» 12 лютого на телеканалі «Наш», такі кроки є підтримкою не окупантів, а українців, і він проголосував би за них, якби ці питання винесли на розгляд Верховної Ради.

 

Лідер Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що пустити воду в окупований Крим, означає здати Росії півмільйона кримських татар і українців.