Один-два тижні екстремально високих температур, коли молодь освіжається в міських фонтанах, а літнім і хворим людям лікарі радять менше часу проводити на вулиці, трапляються щоліта. Цього року справу погіршує Covid-19.

 

У багатьох країнах носіння масок в громадських місцях і у транспорті обов'язково, і порушникам загрожують істотні штрафи.

Як пристосуватися до спеки в епоху коронавірусу?

 

 

Корисні поради

 

Правильно вибрати маску

Доктор Аділь Шираз, що працює в одній з лондонських клінік, розповів ВВС, що в спеку треба перш за все уникати масок з синтетики, віддаючи перевагу бавовняним; намагатися підбирати їх за розміром, щоб не задихатися в занадто тісній масці і не поправляти на обличчі безперестанку занадто велику; завжди мати одну-дві в запасі, тому що в спеку маски швидше просочуються вологою.

Колір маски також має значення. Світла тканина повільніше нагрівається.

 

Пити більше води

Доктор Шираз також рекомендує носити на вулиці головний убір і мати при собі ємність з водою, але пити подалі від людей і попередньо протирати руки антисептиком.

 

На деякий час забути про косметику

Лікарі-косметологи нагадують, що сонячні промені прекрасно проникають крізь тканину, тому обличчя під маскою треба змащувати сонцезахисним кремом. Корисна також зволожуюча сироватка на основі гіалуронової кислоти.

Від решти косметики в спеку краще утриматися.

Вийшовши з приміщення або транспорту, маску треба знімати, і бажано не залишати при цьому на підборідді.

З приводу того, чи має сенс тримати маску в холодильнику перед виходом з дому, думки фахівців і користувачів соцмереж розходяться.