Контрабандний підземний тунель, що вів з Мексики до американського штату Аризона, виявили прикордонники США. Тунель був оснащений вентиляцією, коліями, водопроводом та електропроводкою. Він також був добре укріплений.


 

Перехід було виявлено на останній стадії його добудови - залишалось лише вивести його на поверхню на території США.

«Це, здається, найбільш обладнаний тунель в історії США і найбільш обладнаний, виявлений за мою кар'єру», - заявив в.о. Головного патрульного агента сектору Юма Карл Лендрум, повідомляє АР.

 

 

«Унікальність цього тунелю в тому, що ґрунт в Юмі дуже складний ... піски осипаються і більшість тунелів завалюється. Тому те, що було добре збудовано з гарних матеріалів, була вентиляція, вода, залізниця зі стінами, підлогою та стелею, електроенергією, робить його унікальним», - говорить Енджел Ортіз, помічник спецагента Служби імміграції та митного контролю США, пише The Guardian.

Тунелі контрабандистів з Мексики до США виявляли і раніше. Такими тунелями користувались наркоторговці а також нелегальні мігранти.

Цього року, через пандемію, було введено заборону на нежиттєво важливі подорожі між США та Мексикою. Подібна заборона діє і на кордоні США з Канадою.