У Мінську людей закликають зібратися біля Стели поблизу проспекту Переможців, в регіонах - виходити до центрів. Вимоги протестувальників - нові вибори президента Білорусі без Олександра Лукашенка і звільнення політв'язнів.

Учасників протестів просять купити в будівельних і спортивних магазинах захисну екіпіровку - маски, шоломи, респіратори, протигази, захисні щитки, - і підготувати аптечку з антибіотиками, знеболюючими і бинтами.

Протестувальників закликають максимально виводити з ладу автозаки і спецтехніку, але не нападати на силовиків. Автомобілістів закликають блокувати дороги, щоб зашкодити пересуванню спецтехніки.

На 12.00 11 серпня планують національний загальний страйк.

 

 

9 серпня в Білорусі був основний день голосування на виборах президента країни. У ЦВК Білорусі стверджують, що перемогу здобув чинний президент Білорусі Олександр Лукашенко - йому нарахували 80,23% голосів виборців.

 

За Світлану Тіхановську нібито проголосували 9,9% виборців. Опозиція не згодна з оголошеними результатами. За словами Тіхановської, на дільницях, де не було фальсифікацій, вона набрала близько 70-80% голосів.

Після закриття виборчих дільниць і перших даних державного екзитполу по всій країні почалися масові протести. У Мінську та інших містах почалися зіткнення протестувальників з силовиками. Застосовувалися водомети, гумові кулі, сльозогінний газ і світлошумові гранати.

 

Повідомлялося, що в результаті зіткнень з поліцією є постраждалі. Точна їхня кількість невідома.

У МВС Білорусі підтвердили масові затримання на мітингах, але заперечують використання спецзасобів. Там заявили, що по всій країні затримано понад 3000 осіб.

 

У штабі Світлани Тіхановської заявили, що готові до тривалих протестів і чекатимуть на остаточні результати голосування - їх оголосять 14 серпня.

 

Олександр Лукашенко, в свою чергу, звинуватив в акціях протесту «ляльководів» з Чехії, Польщі, Росії та України.