У Мінську в результаті вибуху на проспекті Притицького загинув протестувальник. Інформацію про загибель підтверджують правоохоронці (доповнено).

 

Кілька тисяч людей перебувають на вулиціях  Мінську ввечері 10 серпня. Міліція застосовує гранати із сльозогінним газом проти протестувальників, передає кореспондент "Свабоды".

 

 

Кілька тисяч людей перебувають у різних місцях району на перехресті Пушкіна та Притицького.


Люди намагаються будувати барикади з сміттєвих баків та інших підручних засобів.  На проспекті Пушкіна перекрито рух транспорту.
Близько 10.30 вечора, передає кореспондент, поліція відтіснила людей на відстань однієї зупинки, багато з них пройшли навколо дворами. Автомобілі обїзжають  барикади по тротуарам.

Водій автобуса №163 отримав поранення, поруч вибухнула граната. Йому надали допомогу медики швидкої допомоги. Ще жінка також нерухомо лежить у машині медиків, повідомляє  кореспондент "Свабоды".


Ряд публікацій та каналів повідомляє про демонстрантів у різних куточках Мінська, багато доріг перекриті спеціальною технікою.

 

Раніше кореспондент "Свабоды" повідомляв: ДАІ заблокувало вихід з вулиці Сурганова на проспект Незалежності. Люди гуляють по проспекту невеликими групами. Невідомо, куди вони прямують.

 

На Старовіленському проспекті в Мінську утворилося великі пробки. Водії постійно подають сигнали та показують білі браслети та інші білі символи з вікон. Дві машини ДАІ зупинилися, намагаючись регулювати рух, розігнати водіїв, але не вдалося.

Такі дії водіїв формуються стихійно в різних частинах міста.

 

Також повідомляється, що проти мітингарів застосували сили спеціальних операцій - військовий спецназ

"Наша ніва" повідомляє, що журналістку видання Наталію Лубневську було поранено в ногу, подробиці поки не повідомляються.

За даними газети, люди в камуфляжі стріляли з боку мосту в центрі Мінська.
Веб-сайт газети заблокований з вчорашнього дня.

 

Затримки розпочалися знову в Гродно ввечері 10 серпня. За словами очевидців, загалом було затримано близько 200-300 осіб.

 

 

Затримання розпочалися ще до того, як більшість затриманих було звільнено із ізолятора під час протесту 9 серпня. Тим, хто був звільнений із слідчого ізолятора, повідомили, що нових затриманих привозили протягом дня.

Весь центр міста огороджений, рух перекрито. Всіх, кому вдалося пройти через облогу, негайно забирають та "пакують" у автозаки міліціонери у чорних мундирах та шоломах. Близько 5 машин автозаків уже доставлено до слідчого ізолятора.

Люди нічого не скандують, виходять без прапорів. Вони просто мирно на вулиці або гуляють. Поліція забирає всіх без розбору. Стало відомо, що людей з малими дітьми забирали вчора.

Автомобілі в центрі міста активно сигналять. 

Ті, хто виходив із ізолятора, сказали, що вчора поліція розповіла про 500 затриманих. Люди сиділи по 12 людей у ​​камерах з 4 ліжками, без питної води та без їжі, з вологою підлогою. Спати було неможливо, було дуже душно.

 

Білорусь сьогодні: