Вдень 11 серпня Білорусь так і не отримала прямого доступу до більшості закордонних сайтів та сервісів, які зникли в день президентських виборів. На момент публікації в країні діють безперебійні веб-сайти державних ЗМІ, а також деякі недержавні ЗМІ, наприклад, Tut.by та Onliner.by. Багато білоруських сайтів часто недоступні за кордоном.

У Білорусі не працює ряд інструментів обходу блокування, але деякі VPN-сервіси, а також проксі-сервери для месенджера Telegram забезпечують доступ до іноземних сайтів. У Telegram білоруси обмінюються адресами серверів у країні, де розміщують нові засоби для обходу блокад.


Найбільш читаємий портал у Білорусі, Tut.by, створив два "дзеркальні" сайти: www.tutby.news для доступу з-за кордону та через VPN та news.tutby.online для Білорусі. Портал зазначає, що трафік на сайт значно зменшився, але частково проходить, "поки наше обладнання та програмне забезпечення працюють належним чином". Форуми Talks.by заблоковані Оперативно-аналітичним центром, хоча їх немає у списку обмеженого доступу.

Інший популярний портал Onliner.by повідомляє, що в Білорусі "все працює так само: майже нічого, лише місцями і через поблеми".


Державна компанія "Белтелеком" раніше заявляла про напади з-за кордону: "кібератаки різної інтенсивності на веб-сайтах державних установ та ресурсів" Белтелекому ". 10 серпня компанія пообіцяла "докласти всіх зусиль, щоб відновити ситуацію до кінця дня".

Оператори мобільного зв'язку та провайдери A1 та MTS повідомили, що розглядають рішення про компенсації  абонентам за відсутність доступу до Інтернету.

 

Директор хостингової компанії Hoster.by Сергій Павалішев повідомив "Свабоді":

"Щодо блокування зовнішнього доступу, ми, звичайно, не маємо перевіреної точної інформації, але з непрямих доказів можна сказати, що, очевидно, є проблема із трафіком", - каже Павалішев. "Зовнішній трафік проходить через різні сервіси VPN, через різні проксі, тому ми можемо сказати, що існує деяка вибіркова фільтрація".

 

Саме через проблеми з Інтернетом, телеграм-канали стали основним джерелом інфрмації про дії влади і протестуючих:

 

Кандидатка в президенти Білорусі Світлана Тихановська прочитала з папірця друге за кілька годин звернення до білорусів, де закликала їх не протидіяти правоохоронцям, не виходити на протести та поважати закон. Джерело: російський telegram-канал Mash