Президент Росії Володимир Путін заявив про реєстрацію «першої у світі» вакцини від коронавірусу. Низка ЗМІ вже деякий час висловлює сумніви щодо безпечності її використання, зокрема Bloomberg.

 

Відкласти реєстрацію вакцини напередодні закликала Асоціація організацій клінічних досліджень, що об'єднує фармкомпанії і дослідницькі організації.

Фармацевтичні компанії закликали МОЗ «не форсувати розробку» вакцини, оскільки в світі налічується 26 вакцин-кандидатів, причому шість з них тестують за участю тисяч і десятків тисяч осіб: «Прискорена реєстрація вже не зробить Росію лідером в цій гонці, вона лише піддасть непотрібній небезпеці кінцевих споживачів вакцини, громадян РФ».

Менш ніж 100 людей офіційно отримали щеплення проти епідемії до початку серпня, і його широке використання може бути небезпечним, наголосила асоціація.

Як повідомляє Bloomberg з посиланням на джерела, деякі московські медики і чиновники уряду Москви отримали пропозицію зробити щеплення від коронавирусної інфекції вакциною, яка ще не була зареєстрована. Серед тих, хто отримав запрошення зробити експериментальне щеплення, був заступник голови Громадської палати Москви, головний редактор «Еха Москви» Олексій Венедиктов. Він відмовився від вакцинації.

 

«Скринька Пандори»


«Чому всі корпорації дотримуються правил, а російські - ні? Правила проведення клінічних випробувань написані кров'ю. Вони не можуть бути порушені, - сказала по телефону виконавчий директор асоціації Світлана Завідова. - Це скринька Пандори, і ми не знаємо, що буде з людьми, яким зробили ін'єкцію недоведеної вакцини», - додає вона.

Третю фазу тестування у Росії почали лише минулого тижня.

У ВООЗ минулого тижня наголосили, що вакцини повинні пройти всі етапи випробувань, перш ніж отримати ліцензію.

«Вони нічого не опублікували, - сказала Завідова про дослідження росіян. - Це суперечить решті світу. Існує стандарт публікації даних навіть щодо невдалих досліджень».

 

 

За матеріалами Радіо Свобода