Білоруський ОМОН розігнав мітинг на підтримку страйку на електротехнічному заводі, щонайменше двоє людей затримані.

11 серпня 50 працівників Мінського електротехнічного заводу імені Козлова підписали загальне звернення, в якому просять припинити насильницькі розправи з протестувальниками, випустити затриманих і повернути білорусам інтернет.

 

На територію заводу підтримати страйкарів прийшли й інші люди. Один чоловік приїхав на машині та включив біля входу пісню Віктора Цоя "Перемен". До нього під'їхала міліція, витягла з автівки й забрала.

"Питання було в тому, як влада сьогодні ставиться на вулицях до мирних громадян, яких нібито затримують без причини. Щодо умов праці та оплати питань не було", - відзначив Валерій Щербо, заступник генерального директора з ідеологічної роботи і кадрів, передає Tut.by.

Він додав, що, "радше за все", керівництво підтримає звернення працівників. У такому випадку документ передадуть до Адміністрації президента.

 

Профком металургійного заводу у Жлобині вимагає зупинити репресії та розібратись з маніпуляціями на виборчих дільницях.

 

Новополоцьк - одне з міст Білорусі, де 9-11 серпня силовики жорстоко поставились до протестуючих. Співробітники ОМОНу застосували спеціальну техніку, десятки мирних протестувальників були побиті та затримані, кажуть свідки. 

Голова Вільної профспілки Білорусі Микола Шарах нагадує, що Новополоцьк - це молоде промислове місто. Більшість із 100 000 населення зайняті в місцевому бізнесі. Перш за все, це "Нафтан", "Полімір", "Метр", "Наваполацький залізобетон", місцева ТЕЦ тощо.

"Нафтан зі своїми структурами - головне підприємство міста", - сказав профспілковий лідер "Свабоді". - Напевно, у кожної родини є представник на нафтопереробному заводі чи «Полімірі». Тут працює багато молодих людей - люди з сучасними, демократичними поглядами, які своїм прикладом зуміли розбурити навіть традиційно пасивний Полоцьк. Вони йдуть в авангарді протестів, щоб висловити своє ставлення до беззаконня, яке охопило всю країну. Відповідно, репресії спрямовані на працівників. Але якщо всіх побити і заарештувати, хто буде працювати? "

Поки Новополоцьку немає серед міст, де робітники розпочали акції протесту, але настрій у групах вже на межі, каже Микола Шарах. Поліцейське насильство може стати останнім поштовхом. Зараз політичні страйки за невизнання результатів президентських виборів відбуваються в Мінську, Жлобині, а за деякими повідомленнями також у Гродно, Жабинцях та інших містах.