Обов'язкове носіння масок усіма може «допомогти полегшити протікання хвороби серед населення і призвести до того, що більша частина нових захворювань буде асимптоматичною. Такий висновок наводять дослідники в статті, опублікованій в Медичному Журналі Нової Англії.

Автори дослідження аналізували 2 спалахи вірусу Ковід-19 на американських підприємствах з переробки м'яса. Обидві компанії згодом зобов'язали своїх працівників протягом усього робочого дня носити маски. «Серед 500 працівників, які заразилися вірусом, 95% були асимптоматичними. Лише 5% інфікованих на Ковід-19 мали легкі чи середні симптоми хвороби», ідеться у статті. Автори також стверджують, що у країнах, де влада зобов'язувала населення носити маски, смертність від Ковід-19 залишалася низькою навіть після того, як після послаблення карантину кількість нових захворювань зростала.

«Носіння масок сприяє тому, що серед усіх заражених на Ковід-19 збільшується частка тих, хто переносить цю хворобу без жодних симптомів. А отже, збільшується кількість людей, які отримують короткостроковий імунітет від цього вірусу, поки ми всі чекаємо на вакцину», - сказала в інтерв'ю британському виданню Телеграф співавторка статті Доктор Медицини Моніка Ґанді, яка досліджує інфекційні захворювання в Каліфорнійському університеті в Сан-Франциско. Вона застерегла, що потрібні більш широкі дослідження цієї теми, аби підтвердити її висновки.

 

Нагадаємо, Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) зафіксувала найбільший добовий приріст нових випадків виявлення коронавірусу COVID-19 у світі. Позитивний результат аналізів отримали 307 930 пацієнтів.

За даними на сайті організації, за минулу добу позитивний результат аналізів отримали 307 930 пацієнтів. Попереднім рекордом був показник в 306 857 нових випадків захворювання. Ці дані були отримані 6 вересня.

Найбільше тих, у кого підтвердили позитивний результат на COVID-19 за добу зареєстрували в Індії - понад 94,3 тисячі осіб. Далі йдуть США і Бразилія з 45,5 тисячі і 43,7 тисячі нових хворих. Четверте місце за приростом займає Іспанія - понад 12 тисяч, п'яте - Аргентина з 11,5 тисяч випадків.

За даними ВООЗ, всього у світі зафіксовано понад 28,5 млн випадків зараження COVID-19. Загальна кількість летальних випадків - 917, 4 тисячі. Від хвороби одужало понад 21 мільйон пацієнтів.