Навчально-бойовий політ стратегічних бомбардувальників Військово-повітряних сил США з імітацією нанесення ракетно-бомбових ударів по об'єктах критичної інфраструктури та морським цілям відбудеться паралельно з проведенням в Україні стратегічного командно-штабного навчання "Об'єднані зусилля-2020".


Фото: Командування Повітряних Сил ЗСУ

 

Про це у вівторок, 15 вересня, повідомив начальник Головного управління доктрин та підготовки Генерального штабу Збройних Сил України генерал-майор Олексій Таран.

За його словами, одночасно із навчаннями передбачається проведення інших багатонаціональних навчань та заходів за участю сил і засобів країн-членів НАТО і країн-партнерів.

"Це українсько-американське навчання "Репід Трейдент-2020″; навчально-бойовий політ стратегічних бомбардувальників ВПС США з імітацією нанесення ракетно-бомбових ударів по об'єктах критичної інфраструктури та морським цілям; тренування повітряно-тактичної групи Сил спеціальних операцій Збройних сил США в Європі з відпрацювання спільних завдань з підрозділами Сил спеціальних операцій Збройних Сил України", - підкреслив генерал-майор Олексій Таран, якого цитує пресслужба Міноборони.

 

Також будуть проводитись планові заходи підготовки з залученням інструкторів тренувальних місій "UNIFIER", "JMTG-U", "ORBITAL".

Передбачається і забезпечення обміну даними про повітряну та наземну обстановку, зокрема з використанням літаків АВАКС (AWACS E3A) та безпілотних літальних апаратів ГЛОБАЛ ХОК (RQ-4D Global Hawk).

"Проведення стратегічного командно-штабного навчання "Об'єднані зусилля-2020″ дозволить продемонструвати готовність України дати відсіч збройній агресії самостійно та з використанням механізмів міжнародної підтримки, також - підвищити взаємосумісність з силами і засобами НАТО", - наголосив Таран.

 

Нагадаємо, у відповідь на російські військові навчання в тимчасово окупованому Криму "Кавказ-2020" Україна проведе асиметричні навчання "Об'єднані зусилля-2020".

До навчання залучатимуться радники Представництва НАТО в Україні, представники Офісу зв'язку НАТО в Україні, а також інструктори, військові радники та спостерігачі від Сполучених Штатів Америки, Великої Британії, Федеративної Республіки Німеччини, Литовської Республіки, Республіки Польща.
Загалом за проведенням навчання будуть спостерігати до 200 іноземних інструкторів, військових радників та спостерігачів.