Більшість українців вважають, що можливу економічну кризу в країні спровокують некомпетентність влади, поширення COVID-19 та війна на сході України.

 

Про це свідчать дані опитування, проведеного соціологічною групою "Рейтинг".

 

Відповідно до нього, 57% респондентів вважають, що якщо цієї осені в Україні відбудеться економічна криза, то її причиною стане некомпетентність влади. 26% опитаних вважають найбільшою загрозою економіці є поширення COVID-19, а 8% - продовження війни на Донбасі.

Оцінюючи при цьому найближче майбутнє, 32% респондентів не очікують на жодні зміни в економічному становищі країни у наступні пів року, 43% вважають, що ситуація погіршиться, 15% опитаних сподіваються на її покращення.

Водночас 63% опитаних переконані, що економічне становище України за останні пів року скоріше погіршилося. 26% респондентів не відчули жодних змін, а покращення побачили лише 7% українців.

Про погіршення економічної ситуації у власній родині заявили 49% респондентів, лише 6% повідомили, що їхня фінансова ситуація покращилася. 44% опитаних вважають, що нічого не змінилося.

За даними соціологів, 68% опитаних українців вважають, що справи у країні йдуть у неправильному напрямку, лише 18% дотримуються протилежної думки.

 

Опитування проведено Соціологічною групою "Рейтинг" 3-6 вересня 2020 року серед 2000 респондентів по всій Україні за винятком окупованих Росією територій. Метод дослідження: особисте формалізоване інтерв'ю (face-to-face). Помилка репрезентативності з довірчою ймовірністю 0,95: не більше 2,2%.