Офіційний Лондон вважає, що за резонансним отруєнням російського опозиціонера Олексія Навального з високим ступенем ймовірності стоять шпигуни з Росії.

Сполученому Королівству "дуже складно побачити альтернативне розумне пояснення" того, що операція по отруєнню політика "була виконана російськими спецслужбами", заявив британський міністр закордонних справ і у справах Співдружності Домінік Рааб на зустрічі з держсекретарем США Майклом Помпео в Вашингтоні в середу, 16 вересня, пише DW.  Російська влада зобов'язана пояснити, що сталося з опозиціонером, вважає Рааб.


Глава Держдепартаменту Сполучених Штатів ще 9 вересня заявив, що отруєння Навального могло бути організовано "високопоставленими членами російського уряду". При цьому президент США Дональд Трамп раніше підкреслив, що у Вашингтону поки немає доказів отруєння опозиціонера.

 

Нагадаємо, експерти спецлабораторії збройних сил Німеччини - бундесверу на прохання клініки провели токсикологічний аналіз проб, узятих у Навального, і виявили в них сліди нервово-паралітичної речовини групи "Новачок". Пізніше до таких же висновків прийшли лабораторії в Швеції і Франції, куди німецька сторона звернулася для перевірки своїх результатів.


Москва відкидає звинувачення в причетності до замаху на опозиціонера і направила Берліну кілька запитів про правову допомогу.