Міністр з питань Європейського Союзу Конрад Шиманський написав на шпальтах порталу Politico, що спроба отруєння Алєксєя Навального повинна спонукати країни ЄС зупинити проєкт газогону Nord Stream 2. Міністр Шиманський наголосив, що влада Росії вороже налаштована до своїх опонентів, як на внутрішньополітичній сцені, так і на міжнародній арені, і що вона ні перед чим не зупиниться, щоб зберегти свій вплив, пише polskieradio.


Як підкреслив міністр, газогін Nord Stream 2 зробить країни ЄС ще більше залежними від постачань російського газу. Інвестиція дозволить теж Росії здійснювати значний тиск на країни Східної Європи, особливо на Україну, яку цей газопровід оминає.

На думку міністра Шиманського, держави ЄС, котрі співпрацюють з Росією при будівництві Nord Stream 2 і які розраховують на встановлення завдяки цьому нормальних відносин з Путіном, виявляють далекосяжну наївність. Для Росії ця інвестиція - це тільки спосіб посилити залежність Європи від поставок газу.

Водночас побудова газогону може загрожувати добрим відносинам між ЄС та США. Міністр з питань ЄС нагадав, що у США як демократи, так і республіканці вимагають зупинити побудову Nord Stream 2.

У статті на шпальтах Politico міністр  чітко наголошує, що створення газогону, що сполучить Росію та Німеччину дном Балтійського моря, на довгі роки зробить залежним увесь ЄС. Він може водночас завадити веденню ефективної міжнародної політики, особливо в аспектах щодо Росії.