У Кремлі не вважають доказом отруєння російського опозиціонера Олексія Навального інформацію ФБК і видання "Проект" про сліди нервово-паралітичного речовини сімейства "Новачка" на пляшці з водою з номера томського готелю, вивезеної до Німеччини, повідомляє  DW.

"Це абсолютно не в'яжеться з висновками експертів. Якщо була пляшка, то чому її кудись відвезли", - заявив в п'ятницю, 18 вересня, прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков.


При цьому він припустив, що хтось може бути не зацікавлений в розслідуванні. "Я вже не знаю, чи намагаються це з'ясувати наші правоохоронні органи або не намагаються. Але вони компетентні в своїх діях, а ми деталями всього цього не володіємо", - вказав далі Пєсков. Він також послався на думки експертів про те, що в разі нанесення на пляшку "Новачка" повинні були бути інші постраждалі.


Тим часом офіційний представник уряду Німеччини Штеффен Зайберт (Steffen Seibert) відмовився відповідати на питання про те, де в даний час знаходиться пляшка з томського готелю. Він також повідомив, що Берлін прийняв до відома відеозапис, розміщений на сторінці Навального в Instagram.

 

Результати розслідування ФБК і "Проекту"


Напередодні в Instagram Олексія Навального було опубліковано відео огляду номера в готелі Xander в Томську, зроблене, як стверджують його автори, 20 серпня після того, як стало відомо про отруєння Навального.

"Саме на пляшці з томського номера німецька лабораторія виявила сліди" Новачка ". А потім ще три лабораторії, які брали аналізи у Олексія, підтвердили, що Навальний був отруєний саме їм. Тепер ми розуміємо: це було зроблено до того, як він покинув свій номер, щоб поїхати в аеропорт ", - повідомила команда опозиціонера.

Одночасно редакція порталу "Проект" опублікувала своє розслідування, в якій також фігурує пляшка із слідами отрути. Як з'ясували журналісти, пляшка лежала в номері томського готелю Xander, де зупинявся опозиціонер. 22 серпня Марія Пєвчих - автор багатьох розслідувань ФБК - вивезла пляшку в Німеччину.

Тим часом один з розробників "Новачка" Володимир Углєв припустив, що в самій воді отруйної речовини, швидше за все, не було - інакше Навальний б уже через кілька хвилин "бився в судомах". Углєв вважає, що політик отримав дозу приблизно в 20 відсотків від смертельної, і речовина потрапила в його організм після контакту шкіри з отруєною поверхнею.