Власники історичних будинків часто бачать лише вигідно розташовану земельну ділянку - і тому доводять їх до аварійного стану. Проблема занепаду будинків-пам'яток архітектури актуальна як для Києва, так і для інших міст України.

Про це повідомив кандидат в мери Києва Олексій Кучеренко під час інтерв'ю для видання "Хмарочос".

 

"У європейських містах їх віддають у власність лише за умови, що буде збережена їхня архітектура. Це чудовий приклад муніципально-приватного партнерства, адже бюджет зазвичай не тягне утримання цих будинків", - зазначив політик.

Він висловив занепокоєння станом Гостинного двору, монументального торгового комплексу на Подолі. 

"На Контрактовій площі продовжує руйнуватися Гостиний двір, хоча свого часу для нього пропонували хороший інвест-проєкт", - сказав Олексій Кучеренко. 

 

Політик додав, що серйозним інвесторам цікаві ті міста, де проводять прозорі, ретельно прописані конкурси. 

"По всьому світу працюють ефективні механізми публічно-приватного партнерства: так будують мости, лінії метро, величезні тунелі. Наприклад, інвестори у Стамбулі зазвичай отримують контракт на 25 років, окупність складає 4% на рік, тобто це довготривалі проєкти. Натомість у Києві робиться все, щоб вигравали «свої» компанії, а людей годують байками, нібито Київ - інвестиційно привабливий", - пояснив він.