Сирійські опозиційні джерела повідомили, що російські винищувачі у неділю завдали бомбових ударів по районах північного заходу Сирії, утримувані повстанцями. Йдеться про наймасштабніші удари, нанесені після того, як в результаті турецько-російської угоди, укладеної майже півроку тому, основні бойові дії були припинені.


За словами очевидців, військові літаки завдали ударів по західних окраїнах Ідліб. Крім того, вони розповіли про інтенсивний артобстріл в гірському районі Джабал Завія на півдні Ідліб з довколишніх аванпостів сирійської армії. Повідомлень про жертви не надходило, пише ГА.

«Ці тридцять нальотів, безумовно, є найважчими ударами з моменту укладення угоди про припинення вогню», - заявив колишній представник повстанців Мохаммед Рашид, який займається відстеженням польотів літаків. Його мережа охоплює російську авіабазу в провінції Латакія на заході країни.

Інші  центри стеження повідомили, що російські літаки «Сухий» завдали ударів по району Хорш і місту Араб-Саїд на захід від Ідліб. Невідомі безпілотники також завдали ударів по двох утримуваних повстанцями містах на рівнині Сахель-аль-Габ, на захід від провінції Хама.


Широкомасштабних повітряних бомбардувань не було з тих пір, як березнева угода поклала кінець підтримуваній Росією кампанії бомбових ударів, яка призвела до того, що понад мільйон жителів прикордонного з Туреччиною регіону були змушені покинути свої будинки.
Будь-яких коментарів з боку Москви чи сирійської армії поки не надходило.