Президентська партія "Слуга Народу" провела з'їзд на території головного корпусу Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У студпарламенті засудили такі дії політиків.

 

"СПУ засуджує будь-які акції політичного характеру, в тому числі політичну агітацію на території університету, а також використання назви Київського національного університету імені Тараса Шевченка для задоволення політичних інтересів", - йдеться у роз'ясненні Студентського парламенту університету, повідомляє Суспільне.

 

Там звернули увагу, що відповідно до частини 3 статті 31 Закону України "Про освіту", політичні партії (об'єднання), їх члени, депутати (кандидати в депутати) не мають права провадити свою діяльність в закладах освіти. Ця діяльність також суперечить листу Міністерства освіти і науки України "Щодо недопущення політичної агітації в закладах освіти" від 14 вересня 2020 року 1/9-525.

Студпарламент вбачає у публічному заході, що проводиться політичною партією "Слуга народу" на території Університету порушення норм чинного законодавства України, та наголошує на недопустимості таких заходів також і з міркувань шкоди для репутації університету.

СПУ наголосив, що у розумінні вищенаведених норм не має значення, чи проводяться подібні заходи безпосередньо у самій будівні університету чи на її території, чи публічні заходи офіційно оголошені як політичні, чи їхній політичний характер витікає з наявності політичної символіки та політичних фігур, що асоціюються з конкретною політичною партією.

Суспільне намагалося зв'язатися із головою парламентської фракції "Слуга народу" Давидом Арахамією, першим заступником голови фракції Олександром Корнієнко, заступницею голови фракції Євгенією Кравчук, щоб отримати їхній коментар з приводу цієї ситуації. На телефонні дзвінки Арахамія та Кравчук не відповіли. Телефон Корнієнка виявився вимкненим. Помічниця кандидатки у мери Києва Ірини Верещук повідомила журналістці Суспільного, що "Ірина Андрієвна зайнята і немає можливості Вам відповісти".

 

Що відомо

  • 20 вересня у внутрішньому дворі головного корпусу Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбувся з'їзд київського осередку партії "Слуга народу".
  • На ньому президент Володимир Зеленський офіційно представив кандидатку у мери Києва від "Слуги народу" Ірину Верещук, а також був представленний список кандидатів від партії на виборах до Київради.