Російський опозиціонер Олексій Навальний вимагає від влади РФ почати повноцінне розслідування у його справі, підкреслюючи, що "відведені за законом 30 діб дослідчої перевірки минули". Відповідний запис від імені політика було розміщено в понеділок, 21 вересня, в блозі Навального.


При цьому опозиціонер наполягає, щоб російські слідчі повернули йому "дуже важливий речовий доказ" - його одяг.

Засновник Фонду боротьби з корупцією (ФБК) нагадав, що "дві незалежні лабораторії у Франції і Швеції і спецлабораторія бундесверу підтвердили наявність" Новачка "в і на його тілі". З огляду на це "контактний спосіб зараження досить імовірний", тому його особисті речі являють собою важливий речовий доказ, впевнений політик."Вимагаю, щоб мій одяг акуратно упакували в целофановий пакет і повернули мені", - підкреслив він.


При цьому автор поста додав, що "в російській політичній і юридичній реальності" факту, що його "намагалися вбити бойовою отруйною речовиною", не існує, а є лише "ток-шоу, де розповідають або про те, що його ніхто не труїв, або про те, що, звичайно, отруїли, але зробили це чи співробітники ФБК, то співробітники західних спецслужб ".


Раніше Навальний розповів в Instagram про своє поновлення після отруєння. За його словами, лікарі берлінської клініки "Шаріте" зробили з нього "технічно живу людину", в той же час він насилу може налити собі води або написати якісь слова на дошці на прохання лікаря.