Центри США з запобігання та контролю над хворобами (CDC) оновили інформацію про COVID-19 на своїй офіційній веб сторінці. В оновленні йдеться про те, що коронавірус може передаватись через респіраторні краплі, або невеликі аерозольні частинки, що передаються диханням, попереджає Голос Америки


Крім вже звичних рекомендацій носити маски, дотримуватись соціальної дистанції, мити руки з милом, проводити часті прибирання та заходи дезінфекції, тепер американські епідеміологи радять також «використовувати очищувачі повітря, для того, щоб зменшувати концентрацію мікробів в закритих приміщеннях».

Вентиляція та фільтрування, через системи нагрівання, вентиляції, кондиціювання (HVAC) може зменшувати концентрацію в повітрі вірусу COVID-19, що може знизити ризик передачі через повітря, йдеться на сайті.

«Надходить все більше свідчень того, що краплі і повітряні частинки можуть залишатись у повітрі і їх можуть вдихати інші люди, також вони можуть пересуватись на відстані більше шести футів [майже 2 метри], (наприклад, під час хорових співів, споривних тренувань, перебування в ресторанах)... Загалом, ризик зростає всередині приміщень без гарної вентиляції».

«Ці частинки можуть вдихатись через ніс, рот у повітряні проходи та легені і спричиняти зараження. Це вважається основним шляхом поширення вірусу», - йдеться на сайті.

Як і раніше, CDC вказує, що COVID-19 здебільшого передається між людьми, які перебувають у близькому контакті - менше двох метрів і через «респіраторні краплі, що утворюються, коли заражена людина кашляє, чхає, або говорить».