Хакерська атака на університетську клініку в Дюссельдорфі, ймовірно, була здійснена з території Росії. Про це у вівторок, 22 вересня, заявили в міністерстві юстиції землі Північний Рейн-Вестфалія.

 

Як повідомляє DW, хакери застосували вірус-шифрувальник DoppelPaymer. За даними приватних фірм, що спеціалізуються на питаннях комп'ютерної безпеки, подібний тип вірусу неодноразово застосовувався проти компаній і установ по всьому світу хакерської групою, що працює з Росії.

 

Кібернапад на університетську клініку Дюссельдорфа стався 17 вересня і став причиною смерті 78-річної жінки. Хакерам вдалося відключити 30 серверів клініки разом з програмним забезпечення приймального відділення. Унаслідок цього машина "швидкої допомоги", в якій перебувала пацієнтка з підозрою на розрив аорти, змушена була їхати в більш віддалену клініку в місті Вупперталь. Згодом жінка померла в лікарні. Німецька прокуратура веде розслідування проти невідомих осіб за фактом ненавмисного вбивства.

 

Вірус-шифрувальник зазвичай використовується хакерами з метою вимагання. Потрапивши в систему, вірус зашифровує призначені для користувача файли, вимагаючи викуп за ключ розшифрування. За даними dpa, справжньою метою атаки був університет у Дюссельдорфі. Після того як поліція повідомила хакерам, що їхній кібернапад зупинив діяльність медичного закладу, вони прислали ключ розшифрування, вказує агентство. Утім, комп'ютерна мережа клініки досі не може працювати в нормальному режимі.