Як повідомив кореспондент Суспільного  Володимир Загорний, за результатами першого етапу відбір пройшли троє кандидатів - Андрій Крупка, Віталій Драгунов та Олег Пересада.


Усього у першому етапі конкурсу брали участь 5 кандидатів. Під час конкурсу вони складали тести, на проходження яких давали по 40 хвилин.

Голова громадського об'єднання "Родина небесної сотні" Юрій Аксенін у коментарі Суспільному повідомив, що кандидати справили "позитивне" враження. У двох із них - Крупки та Драгунова - вже є досвід розслідування справ Майдану.

 

Напередодні адвокатка сімей Небесної Сотні Євгенія Закревська повідомила, що згідно з умовами конкурсу, досвід розслідування у справах Майдану не є для кандидатів ані вимогою, ані перевагою. Вона також зауважила, що конкурси в ДБР проводять із порушенням прозорості, а членам родин Героїв Небесної Сотні не надали жодної інформації щодо кандидатів.

"Те, що пройшли саме представники Департаменту спецрозслідувань - це я вважаю дуже позитивним. Третя людина - це Олег Пересада, він працював у Департаменті злочинів, пов'язаних із агресією. Це було перше засідання, яке транслювалося, виключно завдяки тому, що вчора було звернення від громадських організацій, була зацікавленість преси і я думаю, що великий вклад у відкритість конкурсу зробила саме громадськість і журналісти. Того, чого ми, м'яко кажучи, боялися - не станеться", - заявила вона.

На другому етапі конкурсу кандидати проходитимуть інтерв'ю. Час його проведення поки що невідомий, найімовірніше, це станеться наступного тижня.