Журналісти отримали доступ до матеріалів справи Павла Шеремета і заявили, що у них міститься інформація, яка вказує на ймовірну причетність до вбивства журналіста чоловіка на ім'я Максим Зотов

 

Про це йдеться у розслідуванні видання "Заборона".

"8 серпня 2016 року, до Головного управління Національної поліції в Києві прийшла Марина Мацюк - вимушена переселенка. Вона повідомила, що 21 або 22 липня, коли вона сиділа на лавочці неподалік від свого будинку в Маріуполі, до неї підійшов чоловік на ім'я Максим Зотов", - йдеться у повідомленні.

За словами Мацюк, Зотов зізнався їй у вбивстві Шеремета й попросив не розповідати про це нікому. Жінка йому не повірила. Після цього Зотов ще кілька разів намагався з нею поговорити про це і навіть начебто пропонував $50 тис. за мовчання. Утім поліція так і не перевірила ретельно свідчення Мацюк..

Мацюк відмовилася спілкуватися з журналістами.

 

 

 

Фото: Заборона

 

Максим Зотов - чоловік Ольги Епель, представниці впливової донецької бізнес-сім'ї. Чоловік був пов'язаний із Епелями й через бізнес, перебуваючи на керівних посадах підконтрольних сім'ї компаній. Батько Епель Михайло до 2013 року був головою правління банку «Капітал», а після цього був членом наглядової ради страхової фірми «Юнісон-гарант», пов'язаної з «Капіталом».

Після 2014 року банк стане фігурувати у справі ексміністра доходів і зборів Олександра Клименка: за даними Генпрокуратури, через «Капітал» в 2011-17 роках були відмиті мільярди гривень - через змову Епелів і сім'ї Клименка. Згаданий Зотов має і безпосередні зв'язки з Клименком: він знімався в його ролі в кліпі шансон-гурту «3:15», оприлюдненому на початку 2013 року.

На підставі цих даних журналісти «Заборони» стверджують, що між Зотовим і Клименком існує тісний зв'язок. Утім правоохоронці ґрунтовно цю версію не розслідували. У коментарі журналістам представник МВС Артем Шевченко заявив, що не знає про покази щодо Зотова.

 

Павло Шеремет до своєї смерті у 2016 році працював на «Радио Вести» - розмовному радіо, яке входить до медіахолдингу «Вести Украина» Олександра Клименка. На той час Клименко жив у Росії, але оголосив про свою політичну діяльність в Україні: став почесним головою партії «Успішна Україна», з якою збирався йти на довибори й перевибори до Верховної Ради (які начебто мали відбутися восени 2016 року).

10 червня 2016 року Павло Шеремет приїхав у Москву навідати сім'ю, яка там живе. Тоді в розмові з донькою він сказав, що має зустрітися з «біглим олігархом» - імовірно, під ним мається на увазі Клименко.

Цивільна дружина Шеремета Олена Притула розповіла «Забороні», що той хотів домовитися з Клименком очолити «Радио Вести»: «Павло вважав, що Клименко хоче повернутися додому. Він запропонував йому власне рішення - щось, що підготує основу для його повернення, - відкрите, демократичне, чесне радіо». Утім Шеремет тоді, схоже, так ні про і не домовився.

 

Пізніше головредом "Радио Вести" призначили Ірину Гаврилову, проти чого публічно виступали співробітники радіостанції. А після цього від вибуху бомби в авто загине Шеремет.

Шевченко у коментарі сказав, що слідству відомо про ймовірну зустріч Клименка й Шеремета в Москві.

"Заборона" додає, що за кілька днів до загибелі Шеремет зустрічався з очільником військової прокуратури України Анатолієм Матіосом. Про те, як ця зустріч може бути пов'язана зі справою про загибель журналіста, обіцяють розповісти в другій частині розслідування.