Рідкісну подію могли бачити сьогодні вдень жителі сіл і містечок Миколаївської та Одеської областей. Група незвичайних літальних апаратів, з'єднаних один з одним, пройшла в небі на висоті близько півтори тисячі метрів.


Як передає кореспондент «Думської», все це відбувалося в рамках стратегічних навчань «Об'єднані зусилля 2020» - американська авіація провела показову дозаправку в повітрі.

 

 

Напередодні посольство США в Україні анонсувало проліт авіації з імітацією дозаправки між населеними пунктами Очаків - Рибаківка - Анатолівка - Березівка ​​з 12:30 до 14:00. Щоб поспостерігати за дійством, кореспонденти вибралися в Березівку.

Погода над районним центром сприяла спостереженню за небом - не було ні хмаринки. Літаки з'явилися трохи раніше обумовленого дипломатами часу. О 12:15 з півдня в напрямку Березівки рухався MС-130 Hercules і два конвертоплана CV-22 Osprey.


«Геркулес» виступав в якості літака-заправника і був оснащений підкрильними агрегатами дозаправки. Один з «Оспреїв» зайняв позицію для перекачування палива, і його під'єднали до заправного вузла заправним шлангом. Другий конвертоплан йшов на віддаленні приблизно ста метрів від заправника. Вся група зробила над центром Березівки плавний лівий розворот, сховавшись з поля зору в західному напрямку.

 

Фото Сергія Смоленцева