Під час передвиборчої кампанії надання виборцям партійної продукції не вважається підкупом зі сторони політичних сил, тоді як за надання будь-якої "допомоги" дорожче за 63 гривні - вже загрожує адміністративна і кримінальна відповідальність.

 

"Під час виборчого процесу благодійність заборонена. За підкуп виборців передбачена адміністративна і кримінальна відповідальність. Якщо надається алкоголь, тютюн незалежно від суми - це вже кримінальна відповідальність. Якщо вартість "допомоги" перевищує 63 гривні це також кримінальна відповідальність. Якщо сума складає менше 6% неоподаткованого мінімуму - це є адміністративна відповідальність. При цьому не враховується вартість партійної продукції, наприклад кашкети, флешки, парасольки та інша сувенірна продукція", - розповів юрист, адвокат, член вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Валентин Лучковський в ефірі Українського радіо.

Він пояснив, що відповідальність для того, хто взяв передвиборчий хабар така ж сама, проте довести факт його отримання дуже складно. Крім того, кримінальним кодексом передбачено, що громадянин звільняється від відповідальності за прийняття пропозиції в отриманні неправомірної вигоди, якщо він сам про це заявить і буде сприяти розкриттю злочину.

 

А ось неординарний приклад роботи з виборцями на Одещини.

У Чорноморську Одеської області 12 вересня від кандидатів від фракції «За Майбутнє» Василя Гуляєва і Надії Крючкової місцевим жителям роздавали безкоштовну каву та одяг.

Місцеві, політичні діячі роздавали мешканцям будинку на вул. Данченка, 3б не тільки безкоштовну каву у стаканчиках з логотипом політичної партії «За майбутнє», а також морозиво, одяг з секондхенду, агітаційну продукцію (блокноти, календарі).

 

Нагадаемо: Від липня підкуп виборців став тяжким і особливо тяжким злочином, тому поліція може вдаватись до негласних слідчо-оперативних дій, щоб зібрати доказову базу.