Генеральний прокурор Білорусі повідомив, що ведеться активна робота по виявленню блогерів, причетних до акцій протесту, та попередив, що учасники незаконних акцій будуть каратися ще більшими штрафами.

 

Нагадаємо, 23 вересня в різних куточках Білорусі було зареєстровано 59 акцій протесту, в яких брали участь близько 5000 людей, повідомило  МВС Білорусі.

За підрахунками відомства, за порушення закону про масові заходи було затримано 364 людини, з них у Мінську - 252. 320 осіб було взято під варту до розгляду справ про адміністративні правопорушення.

Уточнюється, що в столиці протестувальники вишикувались уздовж проїжджої частини, зібравшись біля станцій метро, ​​торгового центру "Галерея".

Групи від 10 до 50 людей, а також особистий транспорт перекривали проїжджу частину. Правоохоронці застосовували спеціальні засоби та обладнання проти "агресивних людей".

У Вітебську протестувальників, за інформацією МВС, "активно очолювали" модератори регіонального телеграм-чату, закликаючи їх об'єднати зусилля.

Люди масово вийшли на проїжджу частину, перекривши рух транспорту. Протести супроводжувалися відкритими сутичками з правоохоронними органами, літали камені та інші предмети. У відомстві кажуть, що серед поліції є жертви, повідомляє "Свабода".

 

 

Лукашенко прокоментував коментарі від ряду країн з приводу «таємної» інавгурації:


«Ну, по-моєму, за законами  Білорусі ми нікого не повинні із західних держав і взагалі будь-кого попереджати. Це внутрішня справа нашої країни. І критика тільки одна: не то таємниця, не то таїнство.
Знаєте, на інавгурацію були запрошені близько 2 тис. чоловік разом з військовими. І в таємниці це зберегти практично неможливо », - заявив Лукашенко, цитує TUT.BY