У четвер вдень перестала виходити на зв'язок адвокат Людмила Козак, яка захищає Марію Колесникову, повідомив TUT.BY адвокат Віктор Мацкевич.

 

 

 О 13.50 Людмила попрощалася зі своєю колегою, з якої зустрічалася на вул. Комуністичній. Поспішала на судове засідання. До суду вона не приїхала. Машина припаркована на Комуністичної, закрита, - повідомив Мацкевич.

Чоловік Козак подав заяву про викрадення людини в РУВС Центрального району, повідомив Мацкевич.

- Ми з чоловіком Людмили вважаємо, що її зникнення пов'язане з професійною діяльністю, - додав Мацкевич.

Доповнено: У ГУВС Мінська ТАСС повідомили, що Людмила Козак затримана за адміністративне правопорушення і знаходиться в РУВС.


Раніше в СІЗО опинилися ще два адвоката, пов'язані з Координаційною радою і захистом його членів, Максим Знак і Ілля Салей.

 

Нагадаємо, члена президії Координаційної ради з вирішення політичної кризи в Білорусі Марію Колеснікову 7 вересня викрала група невідомих у центрі Мінська. У ніч на 8 вересня стало відомо, що вона відмовилася виїжджати з Білорусі, розірвавши паспорт на білорусько-українському кордоні. Через день батькові Марії зателефонував слідчий і повідомив, що його дочка знаходиться в слідчому ізоляторі No1 на вулиці Валадарського.

9 вересня Слідчий комітет Білорусі повідомив, що Колесникова була заарештована у справі про підбурювання до захоплення влади. Вона сама розцінює те, що з нею сталося, як викрадення.

Після зустрічі з Колесниковою в СІЗО Людмила Козак заявляла що Колесникова "стикалася з погрозами фізичного насильства, яке, перебуваючи в будівлі ГУБАЗІК, вона не могла сприйняти, крім як реальне".