Європейський союз не є благодійною організацією або банкоматом для України, заявив віцепрезидент Європейської комісії, високий представник ЄС із закордонних справ і безпекової політики Жозеп Боррель у своїй статті на сайті представництва ЄС в Україні, пише Радіо Свобода.


Європейський союз вирішив прибрати зі статті Високого представника з питань зовнішньої та безпекової політики Жозепа Борреля фразу про те що Україна не має сприймати ЄС як "банкомат".

Відповідні зміни внесені у текст статті на сайті Європейської служби зовнішніх дій; також зміну позиційної статті підтвердили у представництві ЄС.

Зі статті посадовця прибрали наступне речення: "Як я вже сказав президенту, ЄС не є благодійною організацією або банкоматом". Одне з джерел "Європейської правди" також стверджує, що від Борреля не чули такої фрази під час його зустрічі із президентом Зеленським.

Решта тексту статті Високого представника лишилася без змін.

Виходячи з цього, наш сайт  видаляє дане речення з перекладу статті Борреля, опублікованого на нашому сайті.

Далі без змін:

Він звернув увагу, що, на думку багатьох оглядачів, останнім часом темпи реформ сповільнились, зокрема виконання зобов'язань в рамках Угоди про асоціацію. Зміна уряду на початку березня та звільнення реформаторів стали тривожними сигналами щодо готовності протистояти корупційним інтересам.

Боррель заявив, що наполягав на необхідності забезпечення прозорого та деполітизованого процесу відбору до антикорупційних інституцій.

За словами Борреля, після укладеної у 2014 році Угоди про асоціацію Україна отримала 14 мільярдів євро від ЄС. Крім того, з 2007 року Європейський інвестиційний банк профінансував 43 проєкти в Україні на суму у 6,45 мільярда євро.

 

Голова дипломатії ЄС Боррель вперше за час перебування на посаді прибув до України 22 вересня.