26 вересня в Білорусі тривають затримання цивільних осіб. Правозахисники з центру "Вясна" поповнюють список затриманих.


Вранці в мінському парку Дружби народів відбулася благодійна акція "Забіг вільних", учасники якої таким чином висловили підтримку політичним в'язням Максиму Знаку та Іллі Салею.

 

 Відео TUT.BY. 

 

 

Однак незабаром почалися затримання, імена учасників перегонів, яким довелося залишити дистанцію, наразі уточнюються. За попередньою інформацією, їх розмістили в ізоляторі на Охрестіна.

За словами бігунів, затримувати стали приблизно на 3 км. Силовики деякий час бігли за учасниками забігу через парк: наздогнали і затримали, декотрих. Решта розбіглися.

Вуличних музикантів затримали у підземному переході на площі Якуба Коласа, повідомляє  "Радіо Свобода"

 

 

Пізніше правозахисники "Вясни" повідомили, що це був квартет учасників кавер-гурту Best sound band: дівчина зі скрипкою та троє хлопців - гітара, акордеон та бубен.

 

У другій половині дня учасниць акції затримали на традиційному "Жіночому марші" в Мінську біля Камаровського ринку. З ними затримали випадкових перехожих та журналістів.

Невідомий у балаклаві схопив прапор, який тримала 73-річна Ніна Багінська, і практично затягнув жінку в мікроавтобус. Згодом її відпустили, але прапор не повернули.

На даний момент відомі імена двох з половиною десятків затриманих, але силовики продовжують "полювати" за мітингувальниками

 

Фоторепортаж білоруської служби "Радіо Свобода"

 

 

 

 

 

 

Затрыманьне Ніны Багінскай

 

Як піша Tut.by, гэты мужчына абурыўся тым, што людзі ў масках без апазнавальных знакаў затрымліваюць людзей. У выніку яго затрымалі.

 

 

 

 

 

 

 

 Сілавікі ў балаклавах працягвалі затрымліваць удзельніц акцыі, якія спрабавалі ўцячы, у дварах менскай гімназіі № 23. Там затрымалі некалькі дзясяткаў жанчын