Відповідальний за посадку літака Ан-26, який зазнав катастрофи на Харківщині, відповів пілоту лише через хвилину після запиту. Водночас було відомо, що один з двигунів літака не працював.

 

Про це кореспондентці hromadske на брифінгу 26 вересня повідомив очільник облдержадміністрації Харківщини Олексій Кучер. Він назвав це однією з ключових версій авіакатастрофи. 

Зазначив, що диспетчер вчинив так нібито через те, що садив інший борт.

«Але вже раніше було відомо, що один з моторів вже не працював. Тому тут треба з'ясувати, яким чином віддавався пріоритет борту, який пропустили. А через хвилину вже наші хлопці, на жаль, зазнали краху», - каже Кучер і додає, що йому незрозуміло, чому військові це не коментують.

На його думку, наразі це одна з ключових версій і акценти слідства мають зміститися саме на ці факти.

 

Кучер каже, що звернувся до Держбюро розслідувань і Військової прокуратури, щоб там відпрацювали озвучену ним версію. Серед інших версій голова ОДА називає теракт та несправність літака.

Водночас зазначимо, що у ДБР, яке проводить слідство у цій справі, серед версій, що перевіряють слідчі, теракт не називало. Серед озвучених:

  • катастрофа внаслідок технічної несправності агрегатів літального апарату;
  • катастрофа внаслідок неналежного виконання своїх службових обов'язків екіпажем;
  • неналежне виконання службових обов'язків особами, які були відповідальними за керування польотами;
  • неналежне технічне обслуговування літака та підготовки його до польоту.

Офіс генпрокурора повідомив про порушення справи за статтею 416 (порушення правил польотів та підготовки до них, що спричинило катастрофу та тяжкі наслідки) Кримінального кодексу.

 

МВС оприлюднило відео останніх секунд польоту АН-26 біля Чугуєва