"У п'ятницю, вперше після одужання від« ковіда », лідер« Батьківщини »Юлія Тимошенко як завжди блискуче виступила в програмі« Свобода слова Шустера ».

 

Професійно і доступною мовою пояснила весь спектр серйозних викликів, що стоять перед країною через глобальної пандемії коронавірусу.

А також назвала конкретний список оперативних кроків, які дозволять Україні підготуватися до нових історичних реалій.

 

Ключова теза Тимошенко полягає в наступному.

Ми можемо довго сперечатися між собою, чи з'явився коронавірус природним або штучним шляхом, але все це не має значення, коли людина реально захворює цим вірусом. І необхідно терміново рятувати її життя.

Тут вже не до лірики, коли час йде на лічені години.Саме тому Тимошенко пропонує негайно перебудувати всю систему надання екстреної медичної допомоги та всі протоколи при захворюванні українців коронавірусом.

Необхідно терміново припинити нинішню згубну практику самостійних поїздок українців здавати тести на коронавірус при перших симптомах хвороби. Це не тільки погіршує стан самих хворих, але є загрозою зараження  інших людей.

 

Хвора людина повинна відразу залишатися вдома на самоізоляції і лікуватися. А держава повинна зробити єдиний по всій країні телефонний номер для хворих, за яким при появі підозр на ковід викликається мобільна медична бригада з тестами і всіма протоколами лікування.Але це тільки перші кроки.

 

Тимошенко також говорить про системні зміни в сфері нової «ковідної» реальності.

По-перше, прийняття стратегії захисту держави від вірусних та бактеріальних викликів.

По-друге, відновлення санітарно-епідеміологічної системи в країні.

По-третє, прийняття страхової медицини з чіткими гарантіями держави для хворих на «ковід».

По-четверте, підтримка вітчизняної науки.

 

Оскільки Україна якщо й не винайде вакцину від коронавіруса, то повинна хоча б мати можливість професійно перевірити безпеку тих іноземних вакцин, які ми будемо купувати.Тимошенко звернула увагу українців на ще один важливий момент.

 

Світ справді змінився з появою коронавірусу. І не тільки із закриттям кордонів для туристів або робочої сили. Але і закінчився етап економічної глобалізації. Тепер кожна держава - за себе. І всі розвинені держави почали переорієнтовувати свою економіку на внутрішні ринки. Саме тому так важливо для України якомога швидше прийняти стратегію економічного націоналізму. І зрозуміти: наша сировина буде все менше затребувана на зовнішніх ринках. Тому необхідно виробляти товари з кінцевої доданою вартістю, які ми будемо споживати у себе.

 

Особливу увагу лідер опозиції Тимошенко приділила темі місцевих виборів.

З одного боку - підкресливши важливість не дозволити зірвати владі вибори під приводом коронавіруса. З іншого - звернувши увагу на той факт, що саме після місцевих виборів Зеленський і його влада будуть змушені слухати регіони, а не навпаки.

 

В цілому ж професійні тези Тимошенко в ефірі, щедро приправленими реальними фактами і цифрами, знову показали, наскільки рівень справжнього політика відрізняється від всіх тих неуків, які представляють «зелену» владу. І наскільки важливо зараз, в цей важкий час глобальних і внутрішніх викликів, щоб до влади прийшли справжні кризові менеджери.

 

Поки що хоч щось залишилося від України ...

 

 

Дмитро Корнійчук