Незважаючи на пандемію коронавірусу, саміт "великої двадцятки" (G20) відбудеться, як і заплановано, 21-22 листопада, але не в столиці Саудівської Аравії Ер-Ріяді, а лише у віртуальному форматі, повідомило саудівське королівство в понеділок, 28 вересня.

 

У повідомленні наголошується, що учасники зустрічі будуть розвивати успіхи, досягнуті на віртуальному позачерговому саміті G20 в кінці березня більш ніж на 100 зустрічах робочих груп і на міністерському рівні, які також пройшли в віртуальному форматі.


Завданнями листопадового саміту під девізом "Реалізація шансів XXI століття для всіх" стануть захист життя і стимулювання економічного зростання, відзначили в Ер-Ріяді. Саудівська Аравія, яка в нинішньому році головує в G20 по ротації, також вказала, що має намір зосередити особливу увагу на захисті прав жінок і клімату. "Країни G20 очолюють боротьбу проти пандемії, приймаючи швидкі і безпрецедентні заходи для захисту життя, життєвих умов і найслабших", - підкреслюється в заяві Ер-Ріяда.


G20 об'єднує країни, на території яких проживає дві третини населення світу. На їх частку припадає 85 відсотків світового ВВП і 75 відсотків обсягу світової торгівлі. До складу G20, крім інших, входять Європейський Союз, Китай, Росія і США.