Чорні скриньки" з літака Ан-26, що зазнав катастрофи біля Чугуєва на Харківщині, у задовільному стані, їх почали розшифровувати.

Про це в понеділок, 28 вересня, повідомив віцепрем'єр-міністр Олег Уруський у фейсбуці.

 

"Бортові самописці ("чорні скриньки") знайдені. Вони вціліли. Їх стан задовільний. Інформація на самописцях збережена. Вони вилучені та 27 вересня 2020 року авіаційними експертами під контролем ДБР розпочато процес їх дешифрування, який триватиме орієнтовно 3-5 днів", - написав Уруський.

Він також додав, що уламки літака Ан-26Ш зібрані та перевезені на територію військової частини А4104 в м. Чугуєві, де вони перебувають під цілодобовою охороною Державного бюро розслідувань.

Надалі фахівці проведуть максимальне збирання літака в початковий стан, зазначив Уруський.

 

Нагадаємо, ввечері 25 вересня 2020 року, близько 20:45, при виконанні планового навчального польоту  біля міста Чугуїв під час заходу на посадку сталася катастрофа літака Ан-26Ш зі складу навчальної авіаційної бригади Харківського національного університету Повітряних сил ім. Кожедуба. 

Літак розбився поруч з автодорогою та загорівся, 26 людей загинули.

Державну комісію з розслідування причин катастрофи очолив віцепрем'єр-міністр Олег Уруський, заступник голови - міністр оборони Андрій Таран.

За фактом падіння літака ДБР розпочало кримінальне провадження про порушення правил польотів і підготовки до них, що спричинило катастрофу й тяжкі наслідки (ст. 416 КК України).