Прискорене поширення епідемії коронавірусу є викликом для всієї країни. Очевидно, що система охорони здоров'я, свідомо розвалена «псевдореформою» Уляни Супрун, не впоралася з цим іспитом. І щоб виправити ситуацію, потрібні негайні та скоординовані дії усіх гілок і рівнів влади.

 

На цьому наголосила Голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко в ефірі програми «Час Голованова» на телеканалі «Україна 24».

«Безпорадність влади, яка залишила людей сам на сам із хворобою, виводить нашу країну на друге місце серед усіх країн Європи по смертності від ковіду і на четверте - по приросту захворюваності. І найгірше, що з 47 країн європейського континенту ми на 45 місці за кількістю проведених тестів. Фактично тести для людей недоступні», - зазначила Юлія Тимошенко.

Вона наголосила, що діяти треба негайно - за чітким алгоритмом, який «Батьківщина» запропонувала ще тоді, коли епідемія починалася.

«Потрібна єдина гаряча телефонна лінія, куди могли б звертатися усі, хто має симптоми хвороби. За зверненням людей до їхньої оселі мають виїжджати мобільні бригади, які безкоштовно тестуватимуть на наявність вірусу просто вдома, щоб потенційні хворі не поширювали його під час переїздів містом і очікуванні у чергах. Саме на безкоштовне тестування та лікування мають бути насамперед спрямовані кошти, вже виділені парламентом. Це найголовніші заходи, які треба запровадити негайно», - підкреслила лідер «Батьківщини».

Вона наголосила, що запропонований алгоритм вже був застосований її урядом під час епідемії грипу H1N1, який також співпав з фінансовою та економічною кризою, і довів свою ефективність.

«Ми знаємо, як організувати процес й готові поділитися досвідом, щоб зберегти життя та здоров'я українців. Сьогодні не час для з'ясування стосунків та політичних ревнощів, ми маємо діяти спільно», - запевнила Юлія Тимошенко.