Влада згаяла час і не підготувалася до стрімкого поширення епідемії, тому зараз потрібні професійні й скоординовані дії, щоб виправити ситуацію і захистити життя та здоров'я кожного громадянина, як це робиться сьогодні у світі.

 

Про це заявила Голова партії «Батьківщина» під час спілкування з медичними працівниками Прилуцької центральної міської лікарні на Чернігівщині.

 

 

Вона наголосила на п'яти невідкладних кроках, які потрібно негайно втілити в життя. Зокрема, план Юлії Тимошенко передбачає:

- відкриття єдиної багатоканальної гарячої лінії, номер якої знатиме кожен українець, і куди за допомогою звертатимуться всі, хто відчує перші симптоми коронавірусу;

- забезпечення безкоштовними тестами, які мають братися впродовж доби після звернення на гарячу лінію, і робитися за 24 години;

- запровадження мобільних бригад, забезпечених автотранспортом, засобами індивідуального захисту та наборами для тестування - хворі не повинні виходити з дому для консультації з лікарем і здачі аналізу;

- надання безкоштовних ліків усім, хто отримав підтвердження хвороби, за протоколом, затвердженим Міністерством охорони здоров'я;

- розгортання додаткових ліжок та перепрофілювання лікарень під допомогу хворим на КОВІД.

Юлія Тимошенко, переконана - безкоштовне тестування потрібно було запровадити набагато раніше, не витягуючи з кишень людей останні гроші в без того непростий період.

«Батьківщина» неодноразово наголошувала на необхідності залучення до тестування приватних клінік - з тим, щоб для людей це тестування було безоплатним. Утім, влада пішла на це лише зараз, під тиском опозиції! Така ж ситуація наразі складається і з залученням вітчизняних потужностей для виробництва кисню та медичного устаткування. Україна могла б забезпечувати людей необхідними засобами й сприяти їх виробництву у власній країні. Але чомусь на такі важливі рішення у влади не вистачає політичної волі», - обурилася Голова партії.

Під час спілкування із лікарями Прилуцької ЦМЛ, лідер партії також зазначила, що фракція «Батьківщина» ініціюватиме внесення змін в бюджет, щоб передбачити гроші на забезпечення людей безкоштовними тестами та ліками, як під час стаціонарного, так і амбулаторного лікування, а лікарів -гідною зарплатою та доплатами.

«20 жовтня ми ініціюватимемо перегляд того рішення по бюджету, яким виділялися гроші на КОВІД. Це потрібно для того, щоб перерозподілити кошти й направити їх, у тому числі на безкоштовні ліки, на безкоштовні тести як в державних, так і в приватних лабораторіях і обов'язково на заробітні плати лікарям. Потрібно, щоб медики отримали обіцяну надбавку у 300%. Нам потрібно сьогодні з усього світу зібрати наших лікарів додому і забезпечити їх гідними зарплатами, не нижчими, ніж у сусідній Польщі», - запевнила Юлія Тимошенко.