Злочинець, що обезголовив 16 вересня в передмісті Парижа шкільного вчителя історії, - 18-річний чеченець, який народився в Москві. Про це в суботу, 17 жовтня, повідомила Національна антитерористична прокуратура Франція, яка веде розслідування цього злочину, повідомляє DW.


Як повідомляють французькі ЗМІ, Абдулах А. прибув до Франції разом зі своїми батьками, які отримали статус біженців десять років тому. Про його радикальні погляди поліції не було відомо.

За словами глави антитерористичної прокуратури Жан-Франсуа Рикара, незадовго до нападу злочинець підійшов до учнів на вулиці і попросив вказати на його майбутню жертву. Після атаки Абдулах А. виклав в Twitter фотографію тіла вчителя, супроводивши її повідомленням про те, що тільки що скоїв убивство.

 

Обезголовив за карикатури на пророка

 

47-річний Самюель П. працював учителем історії та географії в коледжі в передмісті Парижа Конфлан-Сент-Онорін. Раніше, під час уроку, присвяченого свободі слова, він показував учням опубліковані сатиричним виданням Charlie Hebdo карикатури на пророка Мухаммеда. Після цього, за даними агентства AFP, йому почали надходити погрози від батьків учнів. Учитель повідомив про них керівництву школи і місцевому комісаріату поліції.

Свідки стверджують, що нападник, озброєний кухонним ножем, під час атаки викрикував "Аллах акбар!" Після передбачуваного теракту у Франції були затримано дев'ять осіб. Частина затриманих - родичі нападника, в тому числі один неповнолітній. Затримані також батьки учнів школи, де працював убитий педагог, і ряд осіб, не пов'язаних з сім'єю передбачуваного терориста. За даними агентства Reuters, зведена сестра одного із заарештованих була членом терористичного угруповання "Ісламська держава"