Президент Естонії Керсті Кальюлайд впевнена, що міністр внутрішніх справ Март Хельме не може займати пост в уряді країни. Про це політик написала у своєму Facebook в суботу, 17 жовтня. "Зло і ненависть ніколи не можуть бути політичним порядком денним", - зазначила вона.

В Естонії вибухнув політичний скандал, пов'язаний з гомофобною риторикою глави МВС, що прозвучала в інтерв'ю Deutsche Welle. Хельме, зокрема, заявив, що в законодавстві треба позначити чітко і ясно, що шлюб - це союз "між однією жінкою і одним чоловіком, і все". Крім того, він порадив усім геям бігти до Швеції, де на них "дивляться більш ввічливо", додавши, що сам ставиться до представників нетрадиційної сексуальної орієнтації "недружньо".

 

 Mart Helme

 

Також міністр внутрішніх справ Естонії Март Хельме,заявив, що не схвалює масової трудової міграції з України в Естонію. Про це естонський урядовець розповів Deutsche Welle в програмі "вТРЕНde" у середу, 14 жовтня.

За словами Хельме, для цього є дві причини, одна з яких - мовна проблема в Естонії через загрозу зростання ваги російської мови. "Ми не хочемо, щоб їх стало тут занадто багато, - сказав міністр, говорячи про українських трудових мігарнтів. - Українці не розмовлятимуть тут естонською, вони розмовлятимуть російською - це все зрозуміло. Я розумію їх дуже добре, це, звісно, для них легше і вони поповнюватимуть російськомовне населення в Естонії. Тому ми проти того", - додав Хельме.

Він також вказав і на економічні причини, з огляду на які, наплив українських трудових мігрантів не є, з його точки зору, бажаним. "Вони готові працювати за мізерні зарплати. Втратять роботу наші люди - і естонці, і росіяни, які не готові працювати за мізерні кошти", - пояснив урядовець.

 

"Міністр з подібним світоглядом не годиться в уряд Естонської Республіки", - зазначила Кальюлайд, пояснивши, що довела свою точку зору до прем'єр-міністра країни Юрі Ратас.

 

Очолювана Мартом Хельме Консервативна народна партія Естонії, котра критично відноситься до Євросоюзу і біженців, увійшла до коаліційного уряду в 2019 році і з тих пір її представники регулярно опиняються в центрі різних скандалів,