Віталій та Віталій Кузнєчики з Вітебська можуть перебувати на території шведського посольства в Мінську, "поки не зникне загроза їхньої особистої недоторканності поза межами посольства".

 

Секретаріат Управління Верховного комісара ООН з прав людини направив листа від Комітету проти тортур щодо ситуації з Віталієм та Владиславом Кузнєчиками. У ній зазначається, що Комітет вирішив попросити Швецію "вжити необхідних заходів для забезпечення захисту приватного життя" батька та сина, які перескочили через огорожу посольства. Раніше Європейський суд з прав людини не передбачав заходів безпеки для Кузнєчиків

Про це "Свабоді" повідомив адвокат  Вадзім Дразду, який захищає вітебчан.

Батько та син Віталій та Владислав Кузнечіки перебувають на території посольства Швеції з 11 вересня. Вони прийшли до посольства просити політичного притулку. Коли їм сказали, що це неможливо, батько та син перескочили через паркан дипломатичної місії. Зараз вони перебувають на території посольства і чекають вирішення свого питання.

 

 

6 вересня Віталь та Владислав взяли участь у мітингу протесту у Вітебську. Проти демонстрантів було застосовано газ, і їх жорстоко затримали. Ковалям вдалося врятуватися, відтоді вони переховуються.
За словами Вадима Драздова, на питання, що буде з Кузнечиком, відповіді немає. І їхня сім'я не може розраховувати на допомогу шведського уряду.

 

«Надання Комітету тимчасових рекомендацій не зобов'язує шведський уряд надавати Кузнєчикам будь-який статус, передбачений шведським законодавством. Тобто Швеція не буде зобов'язана надавати їм статус біженця, дозвіл на проживання. Хоча вона може це зробити, - пояснює адвокат. - На підставі рішення Комітету Швеція зобов'язана, серед іншого, утриматися від передачі Кузнєчиків білоруській владі. Яким чином Швеція буде виконувати рішення Комітету, буде вирішувати шведська влада ".

За словами Вадима Драздова, незважаючи на загальне формулювання Комітету проти катувань, очевидно, що "він, головне, включає заборону на передачу моїх клієнтів білоруській владі".