Китайський Центр по контролю і профілактиці захворювань вперше виявив частинки коронавірусу SARS-CoV-2, здатні до зараження, на упаковці заморожених продуктів.

Збудник інфекції був знайдений на упаковці замороженої тріски, повідомила організація в суботу, 17 жовтня.

Це сталося в ході вивчення спалаху захворювання COVID-19 в місті Циндао. Тим самим вперше поза лабораторією підтверджено, що новий вірус при особливих умовах може зберігатися на упаковці протягом довгого часу. Ризик заразитися для людини при контакті з поверхнею такої упаковки існує, проте є дуже малим, підкреслюється в заяві. Жодного такого випадку до сих пір не зареєстровано, зазначили експерти.

 

Вірус SARS-CoV-2 з початку пандемії виявлено майже у 40 млн жителів планети, а 1,11 млн інфікованих померли, вказує міжнародна група волонтерів Worldometer.

Найбільше заражень - в США (8,3 млн), Індії (7,4 млн) і Бразилії (5,2 млн). У Китаї, за офіційними даними, інфіковані 85 672 особи, кількість летальних випадків серед хворих (4634) залишається незмінною уже 5 місяців.

Все більше держав знову посилюють заходи по боротьбі з поширенням захворювання. У той же час медичні установи і фармацевтичні компанії в багатьох країнах працюють над створенням вакцини проти нового коронавірусу.