Вчені з Університетського коледжу Лондона і Королівського національного ЛОР-шпиталю назвали новий симптом коронавіруса. Вони з'ясували, що про захворювання на COVID-19 можуть сигналізувати зміни слуху. Про це в неділю, 18 жовтня, повідомило британське видання Express з покликом на відповідне дослідження.

 

Як зауважили фахівці, частина пацієнтів, у яких виявили коронавірус, до цього скаржилися на тиннітус - дзвін або шум у вухах без будь-якого зовнішнього стимулу. Також були зафіксовані випадки, коли у пацієнтів, які перехворіли на COVID-19 у важкій формі, цей симптом надалі переростав в повну втрату слуху.

 

За словами дослідників, незважаючи на те що до теперішнього часу вже є досить багато робіт, присвячених коронавірусу й пов'язаним з ним симптомів, про спричинені ним порушення слуху поки що відомо досить мало. У зв'язку з цим вони закликали лікарів звертати більше уваги на такі симптоми недуги.

 

У той же час вчені відзначили, що тиннітус може бути ознакою й інших захворювань. У разі якщо людина заражена саме коронавірусом, швидше за все, порушення слуху у неї супроводжуватимуться й іншими, більш поширеними симптомами, вважають фахівці.

 

Донедавна трьома офіційно визнаними симптомами COVID-19 вважалися: гарячка, постійний кашель, втрата нюху і смаку. 10 жовтня науковці назвали нові симптоми зараження коронавірусом. Це біль в м'язах, підвищена стомлюваність і пухирі на ногах. За даними експертів, симптоми можуть проявлятися по-різному в залежності від віку та особливостей організму пацієнта.

 

Джерело: Zbruc