Голова фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко закликала Верховну Раду України підтримати проект постанови «Батьківщини» №4228, яка в тому числі дозволить посилити захист медичних працівників, які працюють в умовах поширення коронавірусної інфекції в Україні.

 

Про це сказала політик на брифінгу після завершення Погоджувальної Ради керівників фракцій і голів парламентських комітетів, передає INTV.

«Постановою «Батьківщини» закладений фундаментальний захист наших медичних працівників. Неприпустимою є ситуація, коли 300%-а доплата іде працівникам медичних закладів лише за 15 хвилин їх роботи у день. Це - великий обман медиків і країни», - сказала вона.

Юлія Тимошенко повідомила, що додаткові кошти повинні бути виділені із Фонду боротьби з COVID, і вкрай важливо, щоб медики отримали додатково 300% до заробітної плати за місяць. Також, додаткове фінансування повинен отримати немедичний персонал.

«Адже, приміром, водій авто не є медичним працівником, але так чи інакше контактує з хворими на COVID», - пояснила вона.

Юлія Тимошенко звернула увагу на те, що медичні працівники доведені до стану повного виснаження: від 7 до 10 тисяч медичних працівників звільнились у період поширення коронавірусу в Україні з тих причин, що їх не належним чином фінансують і сплачують заробітну плату.

Політик також наголосила, що постанова передбачає, що медикам, які захворіли на COVID, необхідно укласти страховку, що передбачає оплату 15-ти прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

«Це означає, що медик буде захищений. В той час як сьогодні медики за свій рахунок тестуються та лікуються, але жодної державної допомоги вони не мають», - обурилась вона.

Юлія Тимошенко також додала, що у відповідному проекті постанови передбачено, чим слід забезпечити лікарні та швидкі допомоги, а також, які параметри для того, щоб ліжко могло бути придатним для лікування хворих на COVID.

«В країні зараз ніхто не займається предметно, детально і професійно захистом людей, медичного персоналу і країни в умовах COVID. Сподіваюсь, що Верховна Рада України ухвалить постанову на найближчому засіданні силами всіх фракцій. На всіх рівнях влади ця постанова повинна бути виконана», - звернулась Юлія Тимошенко.

Зазначимо, загалом Проект постанови передбачає створення Національного штабу роботи із коронавірусом, забезпечення людей безкоштовними тестами та ліками, відкриття гарячої лінії, запровадження мобільних бригад допомоги ти розгортання додаткових ліжок.