Постанова №4228 щодо заходів протидії поширенню COVID-19 дозволить зберегти функціонування української економіки на прийнятному рівні, але разом із тим захистити населення країни, і, головне, працівників медичної галузі - від наслідків поширення COVID-19.

 

Про це сказав заступник голови фракції «Батьківщина» Сергій Соболєв під час виступу із парламентської трибуни, передає INTV.«Не можна вбивати економіку карантином! Ми маємо «відкрити економіку», але захистити громадян від страшної навали, з якою влада, на жаль, не впоралась», - сказав він, говорячи про проект постанови №4228 щодо заходів протидії поширенню COVID-19, ініціатором якого є фракція «Батьківщина».

 

За словами політика, в умовах дії карантину і поширення коронавірусної інфекції, вкрай важливо захистити і підтримати українську економіку. «Карантин - це не закриття підприємств і мільйони людей на вулиці. Карантин - це працюючі заводи і фабрики, які сплачують податки до бюджету і на які створюється не «країна мрій», а на які закуповуються обладнання для лікарень, будуються нові лікарні. Карантин - це не закриті ринки і сфера послуг, а це податки, на які оплачується героїчна праця лікарів і молодшого медичного персоналу. Карантин - це працюючі дитячі садки, школи, і студенти, які вивчають важливі предмети», - сказав він.Сергій Соболєв додав, що постанова направлена на те, щоб кошти були направлені на підтримку системи охорони здоров'я, тих, «хто героїчно працює і захист людей, а не на закриття економіки». Як відомо, ВРУ підтримала створення штабу по боротьбі з COVID-19.

 

Відповідний проект постанови №4228 підтримала Верховна рада. За нього проголосували 308 нардепів. Документ передбачає створення очолюваного президентом штабу боротьби з вірусом; масове тестування на коронавірус; збільшення потужностей лабораторій; перепрофілювання лікарень під відділення для лікування коронавірусу. Також вводиться у дію єдина всеукраїнська багатоканальна телефонна лінія для українців, що мають симптоми або хворіють коронавірусною хворобою для проведення безкоштовного тестування та надання невідкладної допомоги.

 

Крім того, за регіональним розподілом створять необхідну кількість мобільних бригад для забору у пацієнтів біологічного матеріалу за місцем проживання та його транспортування у лабораторію. Передбачене створення державної регіональної мережі вірусологічних лабораторій із загальною потужністю понад 100 тисяч досліджень на добу, в яку мають входити регіональні високопродуктивні лабораторні комплекси та вірусологічні лабораторії при опорних лікарнях надання меддопомоги при коронавірусній хворобі.

 

При проектуванні лабораторій та закупівлі необхідного обладнання пріоритет має надаватися сучасним технологіям ПЛР-тестування. Бригади швидкої медичної допомоги, які будуть здійснювати забір матеріалу для тесту, мають бути забезпечені усім необхідним обладнанням, витратними матеріалами, пальним та ефективними системами індивідуального захисту для працівників.

Час забору біологічного матеріалу має складати не більше 4-х годин після звернення пацієнта на "гарячу" телефонну лінію.