У вівторок лідер опозиції і партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко в черговий раз довела всій країні: заради захисту інтересів і здоров'я українців вона здатна «переламати хребет» «зеленої» влади.

 

І в Раді було прийнято підготовлену Тимошенко постанову, в якій нарешті прописаний чіткий механізм боротьби з коронавірусом в Україні. Те, що Зеленський і Ко не зробили з весни, вважаючи за краще тупо дерибанити Коронавірусний фонд.

Нагадаю, Тимошенко, ледь оговтавшись від важкої хвороби, з вересня зверталася публічно до президента Зеленського з вимогою терміново створити національний штаб по боротьбі з коронавірусом і його очолити.

Вимагала негайно змінити механізм лікування хворих ковідом, реально допомогти їм з боку держави. Збільшити оплату медикам.

Але у відповідь на вимоги Тимошенко від Зеленського була повна тиша. Що зрозуміло, адже президент і його Кабмін поняття не мають не тільки як протистояти коронавірусу, а й взагалі управляти країною.

 

Благо в Україні поки ще парламентсько-президентська форма правління.

Тому Тимошенко використовувала конституційний механізм: зобов'язати Кабмін почати боротьбу з коронавірусом згідно з тими конкретними кроками, які глава «Батьківщини» чітко прописала в прийнятій у вівторок постанові Ради.

Де президенту рекомендується створити національний штаб по боротьбі з «ковідом».

Де Кабмін зобов'язали створити нарешті єдину телефонну лінію для хворих коронавірусом. Де зобов'язали владу зробити ПЛР-тести безкоштовними і брати їх у будинку у людей з підозрою на «ковід».

Де нарешті держава дасть безкоштовні ліки тим українцям, які лікуються від ковіда в лікарнях і вдома.

Де держава зобов'язана вийти на безкоштовних 100 000 тестів на день.

Де нарешті будуть відкриті нові лікарні і потужності для лікування ковіда.

Де нарешті медики отримають обіцяні 300%  надбавок до зарплат.

 

Є там і стратегічні речі, про які багато разів говорила Тимошенко. Це і відновлення санітарно-епідеміологічної служби, і державного резерву апаратів ШВЛ і кисню, і підготовка вірусологів в Україні.І головне - в Коронавірусному фонді, який влада ще не встигла роздерибанити, на всі життєво необхідні для боротьби з ковідом кошти знайшлися гроші.

 

Що ви бачимо в результаті?Навіть перебуваючи в опозиції, Тимошенко - це єдиний політик, яка змогла вирішити таку важливу проблему для українців, як боротьба з ковідом. І ми розуміємо, що всі ці механізми вже працювали ще з весни, якби Тимошенко була президентом або прем'єр-міністром.

Втім, 25 жовтня, проголосувавши на місцевих виборах за «Батьківщину», українці дозволять Тимошенко ще сильніше посилити тиск на владу. І показати Зеленському: мільйони людей, які стоять за Тимошенко і «Батьківщиною», вимагають припинити політику знищення країни. І вимагають виконувати професійні поради Тимошенко. А якщо не можуть - то піти з влади і передати управління країною таким компетентним «державникам», як Тимошенко. Під час пандемії коронавірусу вже не до ігор в «95 квартал» або на піаніно.

 

На кону життя людей і доля країни ...

 

Дмитрий Корнейчук