Інформаційний канал NEXTA-Live та логотип NEXTA визнані екстремістськими матеріалами.

Це підтвердили порталу TUT.BY у прес-службі Верховного суду.

 

На веб-сайті Верховного суду зазначено, що 20 жовтня 2020 року рішенням суду Центрального району Мінська інформаційний канал Інтернет-месенджера Telegram - NEXTA-Live та логотип NEXTA були визнані екстремістськими матеріалами, що містять інформаційну продукцію (відео, звернення та публікації як від імені редакції каналу, так і передплатників) з ознаками екстремістської діяльності, а саме: організація та публічні заклики до заворушень.

Суд встановив, що інформаційні продукти (відео), розміщені на Telegram-каналі NEXTA-Live у період з 9 по 11 серпня 2020 року, містять ознаки екстремістської діяльності відповідно до ст. 1 Закону Республіки Білорусь "Про протидію екстремізму", а саме: організація та публічні заклики до заворушень.
Ці обставини підтверджує експертний висновок Республіканської експертної комісії з оцінки інформаційної продукції на наявність (відсутність) ознак екстремізму. Цей висновок був складений уповноваженим органом, у зв'язку з чим він був визнаний надійним та достатнім доказом у справі.


Міністерству інформації Республіки Білорусь необхідно включити інформаційний канал Інтернет-месенджера Telegram - NEXTA-Live та логотип (цифровий водяний знак) NEXTA до республіканського списку екстремістських матеріалів, щоб вжити заходів щодо обмеження доступу до інформаційних ресурсів, що містять подібні назви, та їх розподіл у білоруському сегменті.

 

Судове рішення підлягає негайному виконанню.

 

Що таке  NEXTA

NEXTA вимовляється як "нехта" з наголосом на перший склад. З білоруської це перекладається як "хтось".

Заснований п'ять років тому 17-річним школярем, NEXTA був просто каналом у Youtube, музичним проєктом Степана Путили, відомого вже зараз під ім'ям Степан NEXTA і Степан Свєтлов.

Згодом у Youtube NEXTA, крім музики, почали з'являтися розслідування про корупцію у Білорусі, розкрадання і п'яних чиновників за кермом.

"Чесні публікації про білоруські реалії, інформація про життя чиновників і про те, що намагаються приховати", - розповідали про себе автори каналу.

 

У ніч виборів аудиторія каналу NEXTA Live зростала по 100 тисяч підписників за кілька годин.

Після двох ночей протестів у Telegram-каналу було вже 1,1 млн підписників.

Зняті таємно кадри масових затримань і розгонів мітингів, розпилення сльозогінного газу, використання гумових куль отримували по 500 тисяч. переглядів у Telegram.

 

 

Крім фото і відео про оперативну ситуацію, на каналі з'являлися заклики про допомогу, карти розміщення міліції, адреси, де можна сховатися, коди до під'їздів, контакти адвокатів і правозахисників.