Президент Володимир Зеленський назвав український ракетний комплекс "Вільха-М" "реактивною системою залпового вогню", а реактивний снаряд "Тайфун", призначений для озброєння РСЗВ "Град", "Верба" та "Берест", - "системою".

Про це він сказав у вівторок, 20 жовтня, під час щорічного послання до Верховної Ради.

"Ми почали виготовлення новітніх зразків озброєння... Комплекс управління артилерійським дивізіоном "Оболонь-А", мінометний комплекс "Барс", артилерійські боєприпаси, зокрема для реактивних систем. Випробовується реактивна система залпового вогню "Вільха-М" та системи реактивних снарядів "Тайфун", триває модернізація фрегату "Гетьман Сагайдачний" та підготовка до випробувань дисантних катерів "Кентавр", прийнято на озброєння протикорабельну крилату ракету "Нептун", - вважає Верховний головнокомандувач Збройних сил України.

"Вільха-М - це ракетний комплекс, а не реактивна система залпового вогню. Не в російській вікіпедії перед виступом у Верховній Раді треба ритися, а хоч би цікавитися військовими розробками і знати, чим РСЗВ відрізняється від ракетного комплексу", - прокоментував армійський волонтер, активіст партії "Демократична сокира" Олександр Карпюк у фейсбуці.

 

 

Під час цього виступу глава держави заявив, що у період коронакризи фінансування ЗСУ не зменшується, а також назвав свої повістки у військомат "фейковими".

Нагадаємо, навесні 2019 року в Міноборони заявляли, що Володимир Зеленський не з'являвся у військкомат, хоча йому надсилали повістки для призову по мобілізації чотири рази - 15 квітня 2014 року, 23 червня 2014 року, 15 серпня 2014 року, 10 травня 2015 року.
Таку інформацію про повістки в Міноборони оприлюднили 13 квітня, до другого туру виборів, у відповідь на запити групи депутатів Верховної Ради.
Проте згодом у Міністерстві оборони повідомили, що президента Володимира Зеленського не призивали до служби у зв'язку з мобілізацією у 2014-2015 роках.

 

Новинарня