На північ центральної частини США налетіли снігопади - на кілька тижнів раніше, ніж зазвичай. Вчені пов'язують цю подію з явищем Ла-Нінья в Тихому океані.

Ла - Нінья, як зазначається на сайті Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО), супроводжується потоком сильної  хвилеподібної струменевої течії над США і Канадою протягом зими в північній півкулі з більш холодними і більш штормовими умовами, ніж в середньому на півночі, і більш теплими і менш штормовими умовами на півдні.

 

Ель-Ніньйо (ісп. El Niño - дитя, хлопчик) та Ла-Нінья (ісп. La Niñа - дівча) - характерні для екваторіальної зони Тихого океану протилежні екстремальні значення температури води й атмосферного тиску, що тривають близько шести місяців.  Ла-Нінья - протилежність Ель-Ніньйо, виявляється як зниження поверхневої температури води нижче кліматичної норми на сході тропічної зони Тихого океану. Разом вони утворюють так зване Південне коливання (англ. Southern Oscillation)
Ель-Ніньйо є явищем планетарного масштабу і прямо чи опосередковано впливає на погоду значної частини Землі. 


Рекордно ранніми стали снігопади на вихідних в районі міста Грейт-Фолс штату Монтана (більше 35 см снігу) і 19 жовтня на північ від міста Де-Мойн у штаті Айова (20 см снігу). Сніг також випав в Південній і Північній Дакоті, а 20 жовтня  в Міннесоті, повідомляє The Washington Post.

 

Айова:

 

 

 

Монтана: