Космічний корабель OSIRIS-Rеx від Національного агентства США з аеронавтики та дослідження космічного простору (NASA) цієї ночі спробує зібрати зразки ґрунту на астероїді Бенну.

21 жовтня о 01:12 за київським часом міжпланетна станція NASA OSIRIS-REx вперше торкнеться поверхні астероїда Бенну для збору зразків його грунту. Подію можна спостерігати онлайн.

У NASA сподіваються, що апарат зможе від 5 до 10 секунд зібрати на Бенну 60 г багнюки й гравію. Цей матеріал буде відправлений на Землю для його подальшого дослідження.

Сам збір відбуватиметься за допомогою 335-сантиметрової «руки» космічного корабля.

Зазначається, що в разі невдалої спроби, OSIRIS-Rеx повторить свій маневр зі збору зразків. Проте, експертам на Землі доведеться очікувати на матеріали не раніше 2023 року.

 

 

«Бенну, ймовірно, багатий на органічні молекули, які складаються з ланцюжків вуглецю, пов'язаних з атомами кисню, водню та інших елементів, з яких складаються всі відомі живі істоти. Крім вуглецю, у Бенну може бути ще один важливий для життя компонент - вода, що міститься в мінералах, з яких складається астероїд», - пояснили в NASA.

Місія OSIRIS-REx повинна надати вченим нові дані про формування Сонячної системи, а також виявити потенційні сліди життя у інших місцях.

 

 

Бенну - це щебеневий астероїд, який складається з пухких частин. Астрономи вперше помітили Бенну в 1999-му і визначили, що його діаметр - близько 580 метрів, а період обертання навколо Сонця - 1,2 земних роки.