Державні ЗМІ Беларуси повідомілі про створення  в країні народних дружин на допомогу міліції.

У зв'язку із ситуацією, що склалася в країні, та необхідністю забезпечення правопорядку на вулиця вірішено почату формування добровільніх дружин, заявивши  в ефірі ОНТ начальник ДУВС Мінміськвіконкому Іван Кубрак.

"Люди до цього сегодня вже приходять. У нас немає народних дружин, але є добровільні. Є закон про участь громадян в охороні громадського порядку, и будь-який громадянин (як правило, на підпріємствах є такі дружини) може  взяти участь в охороні громадського порядку разом з співробітнікамі органів внутрішніх справ ", - зазнача він.

Одночасно правоохоронець заявив, что в ініціатіві може брати участь будь-який повнолітній громадянин Білорусі. Добровольці будут отрімувати фінансове заохочення.

 

Тим часом Світлана Тихановська призначила  силовикам крайній термін для переходу на сторону народу. "Ви звикли виконувати накази. Але повинні розуміти, що скоро накази будуть звучати від нової, демократичної влади. Це неминуче", - написала вона в своєму Telegram-каналі 20 жовтня.
Тихановска закликала правоохоронців до 25 жовтня "встати на сторону народу" і "не виконувати злочинні накази". "Режим знає, що вмирає - і намагається розділити свою долю з усіма вами, забруднивши честь вашої форми. Не допустіть цього. Відповідальність понесуть персонально ті, хто скоював злочини. Поголовної люстрації не буде. У новій Білорусі потрібна ваша робота, потрібна система силових відомств ", - підкреслила вона.