Глава Міністерства охорони здоров'я Максим Степанов розповів про правила безпеки під час голосування на місцевих виборах 25 жовтня. Їх підготовили для того, щоб не допустити розповсюдженню коронавірусної інфекції в країні.


Про це Максим Степанов повідомив під час брифінгу.

За його словами, перед початком роботи голова окружної комісії має визначити відповідальну особу, яка буде перед входом опитувати виборців про наявність симптомів респіраторних захворювань. Також він зазначив, що при вході на виборчих дільницях мають бути дезінфікуючі засоби для рук і інформаційні матеріали про протиепідемічні заходи.

Біля входу і в самому приміщенні для голосування наноситься розмітка, яка буде вказувати на дотримання дистанції між людьми. Біля столу, де надаватимуть виборчі бюлетені, не повинно знаходитись більше трьох осіб.

 

Центральна виборча комісія на підставі результатів симуляції підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці зробила висновок, що цей процес після дня голосування 25 жовтня на місцевих виборах буде тривалим.

"Підрахунок голосів виборців 25 жовтня стане серйозним випробуванням для всіх виборчих комісій. Він буде тривалим", - повідомили в ЦВК.

Зазначається, що певні труднощі виникли при заповненні протоколу про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці. Так, внесення відомостей - повних назв 15 місцевих організацій політичних партій та ПІБ кандидатів у депутати (5 місцевих організацій партій по 7 кандидатів, 5 - по 9 кандидатів і 5 - по 12 кандидатів) в один екземпляр протоколу "від руки" зайняло 1 годину 40 хв. Це за умови, що "секретарю комісії" вже допомагав інший "член комісії" і диктував ПІБ кандидатів.

Щоб спростити процес, ЦВК прийняла постанову, згідно з якою для зменшення часу оформлення протоколу повні назви місцевих організацій партій та ПІБ кандидатів будуть надруковані.

ЦВК просить членів комісій дотримуватися чіткого алгоритму дій, щоб підрахунок голосів провести правильно і без ускладнень.